English
از بالاترین
رادیوها
شرکت کنندگان
مجموعه‌ها

درج نظر

برای درج نظر در بخش نظرات در زیر ویدئو با اکانت توئیتر یا فیس‌بوک وارد شوید و نظر خود را وارد کنید

پیوستن به گفت‌وگو با صدا و تصویر

در برنامه‌هایی که امکان پیوستن افراد به گفت‌گوی زنده با صدا و تصویر وجود دارد، تکمه پیوستن به گفت‌وگو در کنار صفحه پدیدار خواهد شد

نکات لازم برای شرکت در برنامه با صدا و تصویر

پیش از ورود به برنامه نکاتی هست که خواهشمندیم این موارد را در نظر بگیرید.

از هدفون استفاده کنید

برای مناسب بودن کیفیت صدا لازم است که تمامی میهمانان از هدفون (گوشی) استفاده کنند زیرا در صورت استفاده نکردن از هدفون صدای دیگران از بلندگوی شما پخش می‌شود و توسط میکروفون مجددا دریافت می‌شود که این باعث می‌شود که صدا اکو شود. برای کیفیت مناسب‌تر صدا بهتر است از هدست (هدفون متصل به بلندگو) استفاده کنید.

بهترین پهنای باند با اتصال سیم شبکه

از آنجا که کیفیت تصاویر و صدای شما وابسته به کیفیت اتصال شما به شبکه اینترنت است، پیش از آغاز برنامه کیفیت اتصال دستگاه خود به اینترنت را کنترل کنید. پیشنهاد ما این است که در صورت امکان با استفاده از سیم شبکه به اینترنت متصل شوید.

نرم‌افزار مورد نیاز خود را اینجا پیدا کنید

آخرین نسخه hangout plugin هنگ‌اوت را دانلود کرده و آن را بر روی دستگاه خود نصب کنید.

نور سفید و مستقیم

برای این‌که تصویر شما از کیفیت لازم برخوردار باشد لازم است در جایی قرار بگیرید که پشت سر شما هیچ منبع نوری وجود نداشته باشد، همچنین نور کافی در اتاق وجود داشته باشد به صورتی که چشمان شما در تصویر دیده شود همچنین اگر نور تنها از یکی از دوسو به سمت شما بتابد باعث می‌شود که سایه روی صورت شما ایجاد شود و صورت شما به طور کامل دیده نشود. اگر نور اتاق به اندازه کافی نیست لازم است که چراغی را در پشت دوربین خود قرار دهید تا با زاویه ۳۰ درجه از بالا به صورت شما نور بدهد. در برنامه‌هایی که امکان پیوستن افراد به گفت‌گوی زنده با صدا و تصویر وجود دارد، تکمه پیوستن به گفت‌وگو در کنار صفحه پدیدار خواهد شد


دوربین در مقابل چشم‌ها

دوربین کامپیوتر روی‌میزی یا لپ‌تاب خود را کنترل کنید که سالم باشند، در صورتی که از وب‌کم استفاده می‌کنید آن را به کامپیوتر خود وصل کنید از کارکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید.به منظور اینکه تصویر شما در بهترین حالت گرفته شود پیشنهاد می‌کنیم که دوربین را در راستای چشمان خود یا کمی بالاتر قرار دهید تا تصویر شما را کمی از بالا بگیرد. اگر از لپ‌تاب استفاده می‌کنید پیشنهاد می‌کنیم برای بهتر شدن تصویر خود آن را بر روی کتاب یا جعبه‌ای قرار بدهید. خیلی نزدیک یا دور از دوربین نباشید در فاصله‌ای از دوربین قرار بگیرد که دو سوی شانه شما اندکی فضای خالی در تصویر وجود داشته باشد. زمینه تصویر شما (پس‌زمینه) به جای یک زمینه یکدست، همانند دیوار یا یک زمینه بسیار شلوغ و نامرتب بهتر است که یک نمای باز از اتاق باشد.

در حد امکان لباس و پس‌زمینه با رنگ‌های یک‌دست

محدودیتی برای انتخاب لباس برای شرکت در گفت‌وگوهای بالاویزیون وجود ندارد منتها از آنجا که لباس‌های با طرح‌های شلوغ یا رنگ‌های تند باعث خراب شدن تصویر می‌شود بهتر است از لباس‌های با رنگ‌های یک‌دست مثل سفید استفاده کنید. بهتر است فضای پشت سر شما کمتر شلوغ و دارای رنگ‌های تند باشد تا تصویر شما واضح و مناسب باشد. بهتر است صندلی‌ راحتی انتخاب کنید که خیلی باعث حرکت نا‌خودآگاه شما نشود تا تمرکز شما بر موضوع روشن باشد.

اگر صحبت نمی‌کنید میکروفن خود را قطع کنید

برای بهتر بود صدای برنامه خواهشمندیم در زمان‌هایی که دیگر میهمانان برنامه مشغول صحبت هستند میکروفون خود را قطع (mute) کنید. قطع کردن میکروفون به این صورت است که در سمت راست بالای صفحه هنگ‌اوت تصویر میکروفون است که می‌توانید با کلیک بر روی آن صدای خود را قطع یا وصل کنید. همچنین در صورتی که نیاز داشتید تا تصویر خود را قطع کنید تا دیده نشوید در بالا سمت راست صفحه هنگ‌اوت تصویر یک دوربین است که می‌توانید با کلیک بر روی آن تصویر خود را قطع و وصل نمایید. در طول برنامه پیش از صحبت کردن ابتدا میکروفون خود را از حالت mute خارج کنید.